Torony-sztori
Az elköltözött kápolna
Az új városháza 1896-ra készült el. Hatalmas tömege miatt úgy döntöttek, hogy az épület még több „levegőt” kíván, ezért környezetében további épületeket bontottak le. Áldozatul esett az Előkapu teljes keleti házsora, köztük az itt álló, 1764-ben épített Nepomuki Szent János-kápolna is. Utóbbit sikerült megmenteni az utókor számára, mert bontásakor köveit beszámozták, majd 1899-ben a Lőverekben (a Villa soron) újra felállították.
Hírek
A Tűztorony szerkezet-helyreállítása 2011-2012-ben
A Tűztorony 2011–2012. évi felújítását elsősorban romló szerkezeti, statikai állapota tette szükségessé. 2005-ben készült el a toronyszerkezet helyreállításának, valamint a fogadóépületnek a terve, melynek részét képezte egy új Turisztikai Központ és Toronymúzeum kialakítása. A dokumentációhoz tartozott továbbá a Fő tér rendezésének terve is, melynek kivitelezését még a torony felújítása előtt befejezték.
A Hűségkapu és az 1921. évi népszavazás
A szoborcsoport és a Hűségkapu az 1921. évi népszavazásnak állít emléket. A nyugat-magyarországi felkelőharcoknak köszönhetően a nagyhatalmak Velencében úgy döntöttek, hogy Sopron és a környező nyolc falu (Ágfalva, Balf, Fertőboz, Fertőrákos, Harka, Kópháza, Nagycenk és Sopronbánfalva) választópolgárai népszavazáson dönthetnek Sopron és környéke állami hovatartozásáról.
A torony felújítása 1969-70-ben
A torony műemléki kutatása 1966- ban kezdődött, majd ezt követően történt meg a felújítás 1969–1970-ben. A torony környezetében végzett feltárások során előkerült a középkori és a kora újkori védműrendszer, a torony nyugati oldalán a Borostyánkő út és az egyik római kaputorony maradványa.
A torony kapunyílásának beszűkítése
Az új városháza építésével egyidejűleg a torony alsó részét is be akarták vonni az új épület homlokzatába és ezzel összefüggésben a Storno-ház lebontásával széles utcát kívántak nyitni a Várkerület felé. 1891-ben tárgyalt a város a ház megvételéről, de a tervet sikerült megakadályozni.